Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zajímavosti

Alžběta se koupala jednou týdně nebo jednou za několik týdnu což bylo na její dobu velice často. Velmi se starala o svou hygienu a nesnesla když kolem sebe měla něco nebo někoho kdo smrdí.

Existují záznamy o tom že Alžběta s oblibou fyzicky napadala své dvorní dámy avšak ve skutečnosti je znám pouze jeden takový případ. Byla to Lady Mary Sheltonová která se provdala bez královnina souhlasu. Alžbětu rozhněvalo když její dámy tohle dělali jelikož se zavázala jejich rodičům že své dámy dobře provdá a jejich jednání byla v rozporu se zákony dvora stejně tak jako to byla osobní zrada vůči Alžbětě. Avšak zprávy o tom že Alžběta dívku uděřila svícnem jsou kompletně nepravdivé. Občas však její královské veličenstvo jednalo méně než důstojně když se rozhněvala velmi hrubě a sprostě vytrvale nadávala.

Alžběta se prý velice bála myší a když nějakou viděla vylezla na židli a křičela "Viděla jsem proběhnout zde myš !"

Měla prý oslnivý úsměv který roztával srdce všech lidí. Měla prý také velký smysl pro humor a ráda se smála.

I přesto že nejčastěji byla pozitivně naladěna, když někdo provokoval, Alžběta dokázala ukázat skutečnou královskou zlobu ! Jednou na Walshinghaema hodila svou pantofli, a pokud se opravdu rozzuřila, uvrhla lidi do Toweru. Ti kteří se provdali bez jejího souhlasu se mohli velmi snadno ocitnout pod zámkem. Její nadávání však bylo obvykle horší než její rozsudek, nicméně a přesto že Alžběta získala přívlastek "Ledová královna" všichni její součastníci říkali že zloba ostatních panovníků bývala mnohem děsivější než zloba jejich královny. Alžběta se obvykle skutečně rozzuřila pokud k tomu měla dobré důvody.